logo
add image

Samsun ili Oda ve Borsa Başkanları, depremin derinden etkilediği Elazığ ve Malatya için seferber oldu.

#Samsun ili Oda ve Borsa Başkanları, depremin derinden etkilediği #Elazığ ve #Malatya için seferber oldu. #SamsunTSO evsahipliğinde bir araya gelerek acil durum değerlendirmesi yapan Başkanlar, deprem sonrası acil ihtiyaçlar için yardım kampanyası başlatma kararı aldı.
Yapılan toplantı sonrası Samsun’daki Oda ve Borsalar adına ortak açıklamada bulunan #SamsunTSO Yönetim Kurulu Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, “Öncelikle deprem neticesinde yaşamını kaybedenlere Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifa, canla başla enkaz arama kurtarma operasyonlarını yürüten tüm görevlilere başarılar diliyoruz. Deprem, hepimizi derinden üzdü. Yaşanan acıyı yüreğimizde hissettik” dedi.
Murzioğlu, “İlk etapta Oda ve Borsalar olarak kendi koordinatörlüğümüzde yardım paketleri oluşturacağız. Ayrıca; kampanyaya katkı vermek isteyenlerin yapacağı yardım malzemeleri; tüplü ısıtıcı, kullanılmamış giysi, kuru gıda ve çocuk bezidir. Yardımda bulunmak isteyenler il ve ilçelerimizdeki Oda ve Borsalarımızla irtibata geçebilir. Öte yandan maddi yardımda bulunmak isteyenler için de açılacak hesap numarası kamuoyuyla daha sonra paylaşılacaktır. Yapılacak yardımlar Elazığ ve Malatya’daki AFAD Koordinasyon Merkezleri’ne ulaştırılacaktır. Samsun iş dünyası camiası olarak bundan sonraki süreçte de üzerimize düşen her türlü maddi ve manevi sorumluluğu devletimizin ve #TOBB koordinasyonunda yerine getirmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

#kardeşlerimizinyanındayız

Yukarı