logo
add image

Emenli Çiftlik Süt

Emenli Çiftlik Süt

Bafra İlçesinde faaliyette bulunan Emenli Çiftlik Süt Ürünleri Ltd. Şti. Samsun İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından, aralarında Türkiye geneli İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlükleri ve Avrupa Birliği Gıda Denetçilerinin de bulunduğu yaklaşık 20 kişilik bir ekiple denetimden geçti.
Yapılan incelemeler neticesinde Emenli Çiftlik Süt Ürünleri Ltd. Şti.’nin kurumsal bir yapıya sahip olduğu, üretim aşamasında fabrikanın hijyenik kurallara uyduğu kanısına varıldı.
Emenli Çiftlik Süt Ürünleri Ltd. Şti. Şirket Müdürü Erkan Mustafa Tokur bir açıklamada bulunarak şunları kaydetti.

“1984 yılında Bafra'nın Emenli Köyünde 3-5 hayvan yetiştiriciliği ile işe başladık. Ardından hayvan sayısının 300’e çıkması akabinde 1999 yılında Emenli Çiftlik Süt Ürünleri olarak şirketimizi kurduk.
2014 yılı içerinde makine ve ekipman parkurumuzu da yenileyerek firmamızın günlük kapasitesi 25 tona çıkarılmıştır.
Ağırlıklı olarak hammaddesini kendi hayvanlarından elde ederek süt ürünleri İmalatını gerçekleştiren şirketimiz; sürekli gelişmeyi, sürekli yenilenmeyi ve halka hizmeti kendine amaç edindiği bir vizyonu benimsemiştir.
Kurulduğu günden bu yana geçen 16 yıllık sürede kalite ve hijyenden ödün vermeden üretimini her geçen gün arttıran şirketimiz yeni yatırımlarıyla bölgede İstihdam ve yenilik anlayışıyla sosyal sorumluluk görevini de yerine getirmeye çalışmaktadır.
Firmamız bu günkü geldiği noktada süreklilik arz ederek, çağımızın getirdiği teknolojilerle adapte olacak kendini sürekli yenileyecek ve geliştirecektir” dedi.

Yukarı