logo
add image

Ülkem

Ülkem adım adım büyüyor..
Samsun Gıda olarak yola çıkış hikâyemiz bu şehre ve bu ülkeye güvenmekle başladı. Bu uzun ama çok zevkli yolculukta Onursal Başkanımız Galip Öztürk’ün hem ticari birikimleri hem de bizlere verdiği büyük desteği arkamızda bir büyük güç olarak hep hissettik ve bu yolculuk boyunca da hissetmeye devam edeceğiz.
Bugüne kadar iyi niyetle başlayan ve tek amacı daha çok insana daha çok iş daha çok aş sağlamak olan yatırımların hiçbir zaman boşa çıkmadığını gördüğümüz için bu sektöre yatırım yapma kararı aldık.
2023 yılında dünyanın en büyük 10 ekonomisinden biri olmayı önüne bir büyük hedef olarak koyan

ülkemizin dev ekonomilerle girdiği bu mücadelede bir kilometre taşı olmak için yola çıktık.
Metro Pirinç Fabrikamız ilk olarak 2011 yılının Ağustos ayında Samsun Gıda Sanayi ve Ticaret AŞ. firması bünyesinde hayat bulmuş olup, 28.11.2011 tarihinde farklı bir tüzel kişilik ile 1.000.000,00 TL sermaye ile Bafra Bakliyat Pirinç Sanayi ve Ticaret Ltd. Şti adı altında Türkiye de ki büyük pirinç imalatçıları içerisinde yerini almıştır. Kuruluş tarihinde 115.000 kg/gün olan fabrika kapasitemiz en son yatırımlarımızla beraber 450.000 kg/gün olmuştur. Kuruluş da 1.000.000,00 TL ile başlayan sermayemiz 2015 yılında 7.500.00,00 TL sermaye büyüklüğüne ulaşmıştır. Başlangıç da 9.845 m2 alan üzerine kurulu olan fabrikamız bugün itibari ile yaklaşık 19.690 m2 ye ulaşmış olup, depolama ve paketleme alanları kurulmuş son teknolojik makine ve ekipmanlar ile ciddi bir yatırım maliyetine

katlanılmıştır. Bu gün itibariyle Ülkem Bafra Bakliyat firmamız bölgede yaklaşık 30 kişiye iş ve aş sağlamaktadır.
Yola çıktığımızda ÜLKEM markası ile piyasaya adını duyuran firmamız; JUMBO, TANEM ve HASAT markası ile "Ülkem Bafra Bakliyat Pirinç Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi" firmasını ileriye götürmek için çalışmalarına devam etmiş, bu ciddi yatırımlar ve çalışmaların meyvesi olarak firmamız Samsun' un ve Karadeniz bölgesinin en modern ve en büyük tesisi konumuna gelerek, insanların güvenini kazanmıştır. Bu yola çıkarken de en büyük hedefimiz insanlarımızın ihtiyaçlarına uygun sağlıklı ürünler üreterek, sektördeki gelişmeleri yakından takip eden, iş ahlakından ve kaliteden taviz vermeyen, tüm sektöre örnek teşkil eden bir firma olmaktı ve bunu başardığımıza inanıyorum. Bu başarıyla beraber bu ülkeden kazandıklarımızı yine bu ülkeye yatırım olarak geri vereceğiz..

Yukarı