logo
add image

TOBB Başkanı M.Rifat HİSARCIKLIOĞLU'ndan Açıklama


TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu CHP İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in bugün bir gazetede yayınlanan kendisine yönelik çirkin iddialarına yazılı bir açıklama ile yanıt verdi.​

Hisarcıklıoğlu’nun konuya ilişkin açıklaması şöyle:

 

“Bugün basında yer alan bir haberde bana atfedilen ifadeler tamamen yalan, uydurma ve art niyetlidir.

 

İstanbul Milletvekili Gürsel Tekin’in haberde ileri sürdüğü iddialar, çirkin bir iftiradan ibarettir.

 

Bu vesileyle, son iki gündür şahsımı ve TOBB’u siyasi polemiklerin içerisine çekmeye çalışanlara da seslenmek istiyorum.

 

TOBB Başkanı olarak benim görevim, siyasi tartışmaların tarafı olmak değil, iş dünyamızın sorunlarını ve önerilerini, halktan yetki almış siyasetçilere ve karar alıcı konumundakilere iletmek, çözümler, projeler geliştirmektir.

 

Bunu da ortak akıl ve istişare ile yapıyoruz. Bu çerçevede hem iktidar, hem de muhalefet partileriyle ve hükümet yetkilileriyle sürekli bir araya geliyor, görüşüyoruz.

 

CHP Genel Başkanı Sayın Kılıçdaroğlu ile yaptığımız görüşmelerin hiç birinde geçmeyen bir ifadeyi, sanki yapılmış gibi göstermeye çalışarak nifak çıkarma gayreti içinde olanları

esefle kınıyorum.

 

Siyasetin alanıyla, kendi görev alanımı birbirine karıştırmamaya hep özen gösterdim. TOBB’u siyasetin içine çekmek isteyenlerin, kendine siyasi ikbal arayanların provokasyonlarına gelmemekte kararlıyım.

 

Gürsel Tekin, şahsımı suçlayan bu asılsız ifadeleri düzeltmez veya geri almazsa, gerekli hukuki süreci başlatacağım ve mahkeme önünde bunun hesabını soracağım.”

 

kaynak: www.tobb.org.tr

Yukarı