logo
add image

Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri

Sayın Üyemiz,

Koronavirüs (Covid-19) salgınının toplum sağlığı ve kamu düzeni açısından oluşturduğu riski
yönetme ve hastalığın yayılım hızını kontrol altında tutma amacıyla, salgınla mücadele sürecinin temel
prensipleri olan temizlik, maske ve mesafe kurallarının yanı sıra hayatın her alanına yönelik uyulması
gereken kurallar ve önlemler, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulunun tavsiyeleri ve salgının seyrinde yaşanan gelişmeler göz önüne alınarak belirlenmektedir. 

Bu bağlamda, Haziran ayı boyunca uygulanacak olan kademeli normalleşme sürecinin ikinci etabı kapsamında  1 Haziran 2021 Salı günü saat 05.00’ten itibaren uygulanacak olan tedbirler İçişleri Bakanlığı'nın 01.06.2021 tarihli genelgesi ile açıklanmıştır.

Söz konusu genelgeye, sokağa çıkma kısıtlamasından muaf kişiler ve yerler listesi ile görev belgesi formuna aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.

Bilgilerinize sunar, sağlıklı günler dileriz.

 

DİKKAT ! : Sokağa çıkma kısıtlamasından muaf tutulan işyeri/fabrika/imalathane gibi yerlerde çalışan kişiler  e-devlet platformunda yer alan İçişleri Bakanlığı e-başvuru sistemi üzerinden alınan “çalışma izni görev belgesini” ibraz etmek zorundadırlar. Ancak NACE kodu eşleşme hatası, muafiyet kapsamındaki bir işyerinde görev yapmasına rağmen alt işverenin muafiyet kapsamında olmaması nedeniyle görev belgesi alınamaması veya erişim hatası gibi durumlarda aşağıda yer alan ve işveren ile çalışanın beyanı/taahhüdüyle manuel doldurularak imza altına alınan “çalışma izni görev belgesi formu” da denetimlerde ibraz edilebilecektir.

Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri Genelgesi

EK: Kısıtlamadan Muaf Kişi ve Yerler

Yukarı